svētdiena, 2017. gada 20. augusts

Ilūziju pauze

Kaimiņos Doma baznīcai kopš marta atrodas Rīgas jaunākais muzejs - "Cosmos" Ilūziju muzejs.
Saskatījos un salasījos reklāmas - izklausījās bezgala forši! Sāku izprašņāt, vai kāds nav bijis, jo tā cena pietiekoši augsta "kaķim maisā"? Mjā, galu galā izrādījās ļoti vērtīgi citos ieklausīties, ka "vienam nav interesanti" un ka "nav to 10 eiro vērts, ja var kuponus noķert". Ir pakalpojumi, kuri dēļ kuponiem zaudē kvalitāti, bet muzejus tas nudien neietekmē, tāpēc domāts - darīts!

Muzeja populārais objekts - galdiņš ar krūzi 😉

Es, kā cilvēks, kurš apmeklējis dažādus muzejus, teikšu uzreiz: zemē nomests laiks un nauda! Protams, gaumes lieta, bet ieteiktu tā vietā aiziet, piemēram, uz Jūgendstila muzeju vai Mencendorfa namu, nevis finansiāli atbalstīt lietuviešu mini pakaļdarinājumu AHHAA centram. 😒 Zinātāji saka, ka "Zili brīnumi" un "Tehnoannas pagrabi" ir labāki par šo jaunumu, kuru var iepazīt nepilnas pusstundas laikā...

Interaktīvs muzejs, protams, piedāvā objektus, kuriem drīkst pieskarties, ar kuriem būt mijiedarbībā, lai būtu interesanti, lai sanāktu atraktīvas bildes, taču ne visur ir norādes, kas ar ko, kur un kā... tad atliek vien špikot, ko dara citi... Tā kā muzeja apmeklējums = fotografēšanās, izrādījās, ka ir objekti, kur, iedziļinoties vienos, traucē svētajai misijai citiem citos. 😀 Un man ļoti pietrūka iespējas pēc ''zvaigžņu istabas'' uzreiz iziet ārā, nevis mērot atpakaļceļu tur, kur viss jau redzēts.

Teorētiski te gaida kā bērnus, tā seniorus, bet tajā pēcpusdienā, kad tur biju (un nelielajā platībā vienlaikus atradās vismaz cilvēki 30), vidējais apmeklētāja vecums bija tā ap 20, kas man arī likās tāds īsteni piemērotākais šī muzeja videi un objektiem.

2 komentāri:

 1. Sigita, es, protams, aizsūtīju savus bērnus uz turieni un viņiem arī patika, bet es prātoju- ir mums ''Zili brīnumi'', tagad ir šis, Tu piemini vēl kādu citu- tas laikam tā raksturīgi, tā vietā, lai visi samestos kopā un atvērtu lielu centru, uz kuru brauc tūristi no visām malām, kā uz AHHAA, visi čubinās katrs pats par sevi, kopē viens otru un apmeklētājiem katrā mazajā vietiņā jāmaksā liela nauda, lai redzētu aptuveni vienu un to pašu.

  Bet nu bērniem bildes sanāca stilīgas, protams, no šīs vietas :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Aija, tikai bilžu dēļ tur viss notiek, bet cena nav adekvāta tur pavadītajam laikam un kaut kādam citam (bezbilžu) guvumam. :)
   Neesmu bijusi tajos 2 pārējos, bet pieļauju, ka labāk vienreiz uz Tartu nekā apstaigāt mūsējos...

   Dzēst